Донецька ОДА підтримає аграріїв частковою компенсацією відсотків за кредитами

Донецька ОДА підтримає аграріїв частковою компенсацією відсотків за кредитами
«В обласному бюджеті в цьому році ми передбачили 100 млн грн на компенсацію відсотків за кредитами для малого і середнього бізнесу. Готовий спрямувати 40% цього ресурсу на підтримку фермерів. Визначати реципієнтів будемо прозоро під контролем громадськості. При цьому буде враховуватися дотримання сівозміни аграріями», – підкреслив очільник області.

Він зазначив, що перед початком посівної в області необхідно визначитися з розмінуванням у всіх районах, прилеглих до лінії розмежування. «Ми працюємо в умовах проведення АТО, тому питань багато. Потрібно визначитися з допуском до проведення сільськогосподарських робіт, розібратися з поставкою міндобрив, паливно-мастильних матеріалів, запчастин через блокпости», – зауважив Павло Жебрівський.

Серед негативних моментів очільник області також відзначив відсутність державної допомоги з лізингом техніки. Серед позитивних – підготовку меморандуму про співпрацю Донецької ОДА з «Укрексімбанком», аби фермери змогли отримати достатній фінансовий ресурс для проведення як весняних, так і осінніх польових робіт.

«Також хочу наголосити на неприпустимості засилля соняшника в області. Близько 40% усієї сільськогосподарської землі засіяно цією культурою. Давайте подивимося по зерновій групі – хоча б 51% зернового клину має бути. Зверніть увагу на програму щодо підтримки тваринництва. Ця проблема стосується всієї України, але Донеччини особливо», – зазначив Павло Жебрівський.

Наприкінці виступу він наголосив, що задача влади – насамперед не заважати фермерам працювати, і допомагати створювати сприятливі умови для агропромислового комплексу. «А ваша задача – платити податки і підтримувати громади, в яких ви працюєте», – підкреслив очільник області, звертаючись до присутніх на нараді фермерів.

Похожее